Nie da się ukryć, że chlorowanie studni stanowi jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na to, aby woda w naszej studni została odpowiednio oczyszcza z bytujących w niej zanieczyszczeń.

Woda ze studni potrafi być pełna zanieczyszczeń, szczególnie jeśli chodzi o te płytkie studnie (w przypadku tych głębinowych sprawa przedstawia się nieco inaczej).

stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower

Chlorowanie można przeprowadzić samodzielnie, wykorzystując odpowiednie substancje i procedury bądź jeśli istnieje taka potrzeba, zadanie to zlecić bardziej wykwalifikowanej firmie.

Choć chlorowanie usuwa z pewnością wiele zanieczyszczeń i bakterii, to jednak pozostawia po sobie specyficzny zapach i smak wody. Dlatego też jak się okazuje, do uzdatniania wody znacznie lepsza będzie stacja wielofunkcyjna np. Ecoperla Multitower.

Co warto wiedzieć na temat stacji wielofunkcyjnej?

Choć urządzenie jest nieco droższe niż chlorowanie studni, to jednak jego działanie jest kompleksowe, więc w perspektywie czasu może się okazać rozwiązaniem znacznie efektywniejszym i korzystniejszym.

Stacja wielofunkcyjna usuwa zanieczyszczenia, zmiękcza wodę oraz pozwala na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu (czego niestety nie można powiedzieć o metodzie chlorowania, która sama w sobie pozostawia nieprzyjemny zapach chloru, trudny do usunięcia)