Nie ma wątpliwości, że jeśli woda w kranie nie jest klarowna i posiada specyficzny, nieodpowiedni zapach, trzeba coś z tym zrobić. Jakie działania najlepiej podjąć? Jak można skutecznie i szybko oczyścić wodę?

kolumna węglowa z węglem aktywnym

Kolumna węglowa – czy to dobre rozwiązanie?

Ostatnio, często polecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie kolumny węglowej. Jest to butla, w której znajduje się złoże znanego ze swoich filtracyjnych właściwości, węgla aktywnego. Znana i ceniona kolumna węglowa to Ecoperla Carbotower. Produkty filtracyjne od tego producenta są już znane od dosyć dawna i cieszą się uznaniem.

Co cechuje urządzenie Ecoperla Carbotower?

Przede wszystkim, w przypadku urządzeń filtracyjnych, ważna jest ich skuteczność. Ecoperla Carbotower wypada pod tym względem bardzo dobrze. Badania czystości wody pokazują, że kiedy zostaje ona poddana działaniu tej kolumny węglowej, uzyskuje o wiele lepsze właściwości.

Warto też zauważyć, że cena eksploatacji w przypadku Ecoparla Carbotower jest stosunkowo niska. Wynika to z instalacji głowicy mechanicznej, która jest zdecydowanie tańsza od stosowanej czasem głowicy automatycznej. Jednocześnie, głowica mechaniczna ma pewne zalety, do których należy z pewnością możliwość samodzielnego kierowania działaniem urządzenia.