Choć akcje związane z zachęceniem ludzi do spożywania wody kranowej są coraz popularniejsze i wiele osób wybiera właśnie ten sposób jako źródło swojej wody pitnej, to wciąż jest sporo rodzin, które ani myślą o takim rozwiązaniu. Najczęstszy powód? Nieakceptowany smak i zapach, które często są kwestią indywidualnych upodobań. Czy w takich sytuacjach woda butelkowana to jedyna alternatywa dla kranówki?

Obecnie odchodzi się od wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Nikt nie chce przyczyniać się do jeszcze większych negatywnych zmian zachodzących w środowisku. Chcemy być eko, więc na znaczeniu zyskują butelki wielokrotnego użytku oraz filtry kuchenne.

Jedną z ciekawszych propozycji ostatnich miesięcy jest Ecoperla Profine POU – nowość zaproponowana przez polską markę Ecoperla. Ten filtr kuchenny jest w całości produkowany na terenie Europy i doskonale odpowiada na potrzeby osób korzystających z mało lub średnio zanieczyszczonej wody.

Ten system ultrafiltracji doskonale sprawdzi się, jeśli:

  • Nie ma dużo miejsca na montaż filtra kuchennego, przykładem są kuchnie w mieszkaniach, w blokach
  • Użytkownikom zależy, aby woda miała lepszy smak i zapach, jednak zawierała również naturalnie występujące minerały
  • W domu jest już centralna stacja uzdatniania wody i potrzebne jest tylko doszlifowanie jakości wody pitnej

Jak wygląda filtracja wody?

Podczas filtracji najpierw z wody usuwane są zanieczyszczenia mechaniczne. W kolejnym etapie redukcji podlegają związki chemiczne, które mają negatywny wpływ na smak i zapach wody. Na membranie ultrafiltracyjnej zatrzymywane są wszystkie substancje o wymiarach powyżej 0,1 mikrona. Woda jest więc oczyszczana z niektórych metali ciężkich, bakterii, wirusów, cyst.

Połączenie membrany ultrafiltracyjnej z wkładem węglowym daje naprawdę dobre efekty pod względem właściwości organoleptycznych. Woda staje się po prostu smaczna i nie ma żadnego drażniącego zapachu.

Ecoperla Profine POU to w rzeczywistości dwa filtry: dwu- i trzyetapowy. Ecoperla Profine POU 3 posiada trzy etapy filtracji wody:

  1. Wkład wstępny
  2. Wkład z prasowanym węglem aktywnym
  3. Membrana ultrafiltracyjna

Natomiast Ecoperla Profine POU 2, czyli dwuetapowy system, pozbawiony jest wkładu wstępnego mechanicznego. Taka propozycja będzie idealna dla osób korzystających już ze stacji uzdatniania na cały dom bądź zmiękczaczy wody.

Co znajdziemy w zestawie?

W zestawie z samym urządzeniem Ecoperla Profine POU znajdziemy stelaż montażowy, wszystkie niezbędne akcesoria oraz szczegółową, ilustrowaną instrukcję obsługi.

Projektantom Ecoperla Profine POU zależało, aby tę ultrafiltrację każdy mógł zamontować samodzielnie i nie było konieczności wzywania oraz opłacania zewnętrznego serwisu.

Co wyróżnia Ecoperla Profine POU na tle konkurencji?

Ecoperla Profine POU na pewno nie można nazwać standardowym filtrem wody. Posiada wiele interesujących rozwiązań, które ułatwiają eksploatację, przyczyniają się do zmniejszenia kosztów użytkowania oraz dają możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu oraz nerwów.

Oto najważniejsze cechy nowości od polskiej marki Ecoperla.

Wkłady filtracyjne

Projektanci dużo czasu spędzili nad konstrukcją samych wkładów. Chcieli, aby miały dużą powierzchnię filtracyjną oraz były bardzo szczelne. Oba założenia udało się osiągnąć.

Wkłady dedykowane Ecoperla Profine POU posiadają około pięć razy większą powierzchnię filtracji niż jest dostępna w standardowych modelach. Dzięki temu można je wymienić po upływie 12 miesięcy, a nie co pół roku.

Dokładne dopasowanie wszystkich elementów wkładów zapewnia bardzo dużą szczelność. Żadne zanieczyszczenia zewnętrzne z pewnością nie przedostaną się do środka i nie spowodują skażenia.

Pomyślano również o zapewnieniu komfortu wymiany wkładów. Wystarczy zaledwie jeden ruch, by wykręcić już zużyte komponenty i w ich miejsce założyć nowe.

Kranik w zestawie

W zestawie z Ecoperla Profine POU znajduje się kranik, dzięki któremu możliwy będzie pobór oczyszczonej wody. Wylewka ma bardzo prostą formę – z pewnością wpasuje się w każdy wystrój kuchni. Jeśli chodzi o pobór wody, to jest on naprawdę szybki.

Akcesoria w zestawie

W zestawie znajduje się stelaż montażowy wykonany z trwałego materiału. Z pewnością nada stabilności całemu systemowi. Dodatkowo dołączono śrubki, trójnik, wężyk.

Kranówka może odpowiadać Twoim potrzebom

Ecoperla Profine POU jest bardzo prostym sposobem na doszlifowanie jakości wody kranowej. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu smak i zapach oczyszczanej wody są takie same bądź nawet lepsze niż w przypadku niektórych wód butelkowanych. Dzięki ultrafiltracji zyskamy stały dostęp do świeżej wody, a przy okazji nie będziemy przyczyniać się do produkcji dodatkowych zanieczyszczeń.