Filtr samoczyszczący Atlas Filtri Hydra usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne. Zastosowany w tym urządzeniu system czyszczenia wkładów filtracyjnych dodatkowo ułatwia eksploatację filtra i generuje dodatkowe oszczędności, gdyż wkłady wymienia się niezwykle rzadko. Aby uniezależnić wydajność przepływu i stan filtra od czynności podejmowanych przez użytkownika, producent zastosował automat do płukania wkładów. Na rynku właśnie pojawił się K-Matic, zawór spustowy z timerem, który działa na baterie!

K-Matic zautomatyzuje proces czyszczenia wkładów

Wysokiej jakości zawór spustowy K-Matic wykonano z wytrzymałych materiałów, dlatego jest odporny na wodę i wysokie zapylenie (IP54). To także pierwszy na rynku automatyczny zawór do filtrów Hydra na baterie (9V) z zabezpieczeniem przeciwko niskiemu poziomowi naładowania źródła zasilania. Zawór K-Matic to nienagannie czysty filtr po każdym płukaniu, o czym możesz się przekonać oglądając zamieszczony poniżej materiał filmowy od producenta K-Matic, włoskiej marki Atlas Filtri.

Programuj tak jak Ci wygodnie

Częstotliwość płukania wstecznego jest ustawiana na jedną z pięciu wartości w zakresie od 12 godzin minut do 30 dni. Czasy trwania płukania może z kolei wynosić 10 min lub 20 mi. Automat K-Matic posiada także funkcję płukania natychmiastowego. Uruchomienie i programowanie urządzenia jest proste, dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi. Bateryjne zasilanie (nie jest potrzebne zasilanie prądem elektrycznym) gwarantuje super szybki i prosty montaż, z którym poradzi sobie nawet początkujący użytkownik bez doświadczenia w pracach instalatorskich. Korzystając z automatu do płukania wkładów K-Matic masz znacznie większy komfort korzystania z filtrów Atlas Filtri Hydra, a jednocześnie przedłużasz ich trwałość. Kup K-Matic i zautomatyzuj pracę domowej kotłowni lub instalacji w swoim przedsiębiorstwie.