Nasz organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia! To niezwykle ważne, aby dostarczać mu wodę w takich ilościach, jakich dokładnie potrzebuje. Okazuje się jednak, że przy tym możemy jeszcze dołożyć bardzo ważną cegiełkę dla ekologii! Jak to dokładnie zrobić? Zamiast zwykłych butelek jednorazowych wybierz butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott! Jedną z najbardziej ekologicznych butelek dostępnych w Polsce!

Polska marka Ecoperla znowu zaskoczyła tworząc niezwykły produkt. Tym razem nie jest to jednak domowy system uzdatniania wody, a coś, co miało pozwolić na łatwe i przyjemne przenoszenie oczyszczonej wody wszędzie tam, gdzie tylko będziemy tego potrzebować. Centralne systemy uzdatniania wody oraz filtry kuchenne zapewniają naprawdę dobre efekty, a woda jest dostępna w każdych ilościach, zawsze tak samo dokładnie oczyszczona. Kłopot jednak pojawia się, kiedy jesteśmy poza domem. Plastikowe, jednorazowe butelki nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na ekologię oraz nas samych. Po pierwsze przepłacamy, po drugie ostatnio jest dość głośno o badaniach związanych z mikroplastikiem, przedostającym się do naszych organizmów właśnie poprzez tego rodzaju opakowania, po trzecie natura ma już dość śmieci – czas ją z nich odkopać, inaczej przestanie brakować nam miejsca.

Z tych wszystkich względów polska marka Ecoperla zdecydowała się wypuścić na rynek niezwykłą butelkę wielokrotnego użytku. Ciężko szukać podobnego produktu na polskim rynku. Nie jest wykonana ze szkła, metalu, lepszych gatunkowo plastików lecz trzciny cukrowej! Ma minimalny ślad środowiskowy i węglowy! To doskonały sposób na prawidłowe nawodnienie organizmu i zadbanie o siebie, ale również ochronę natury. Tak, wspólnie możemy się do tego przyczyniać!

Think Green with Ecoperla

Wraz z butelką z trzciny cukrowej pojawiło się niezwykłe oznaczenie „Think Green with Ecoperla”. To na inicjatywa marki Ecoperla, która wskazuje na rozwiązania w uzdatnianiu wody wspierające walkę o lepszy stan środowiska i pozwalające na wprowadzenie nawyków w codziennym życiu, które mogą wspomagać ekosystem. Tym oznaczeniem objęta jest nie tylko butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott, ale również niektóre filtry kuchenne marki Ecoperla. Z pewnością warto zwrócić na to uwagę.

Ecoperla Ecobott z niezwykłego tworzywa

Kiedy mówi się lub pisze o tym, że butelka Ecoperla Ecobott została wytworzona z trzciny cukrowej, wiele osób nie potrafi sobie tego wyobrazić. Jak to? Przecież to materiał roślinny? Tymczasem zielony plastik z trzciny cukrowej staje się coraz popularniejszy wśród koncernów żywieniowych i jest brany pod uwagę jako główna alternatywa tworzywa sztucznego. A jak dokładnie powstaje Ecoperla Ecobott?

Na początku przenosimy się na plantację trzciny cukrowej. Tam rośliny wzrastają do wysokości nawet trzech metrów. W tym czasie pochłaniają z atmosfery dwutlenek węgla. Warto podkreślić, że to surowiec odnawialny, który jest ścinany i sadzony na nowo. Po ścięciu trzcina cukrowa trafia do fabryk, gdzie jest przetwarzana na cukier. Odpadem z produkcji pozostają łodygi, które do tej pory były palone bądź wyrzucane. Same w sobie stanowiły więc odpad. Na szczęście długotrwałe badania i testy sprawiły, że łodygi zaczęły być wykorzystywane. Obecnie przetwarza się je na miazgę, zwaną bagasse, która potem staje się zielonym polietylenem. To materiał w swojej strukturze podobny do tworzyw sztucznych. Jest równie wytrzymały i ma podobną teksturę, jednak główna różnica polega na tym, że jest przyjazny środowisku.

Biodegradowalna i do recyklingu

Butelka z trzciny cukrowej jest wytwarzana z materiału roślinnego. Przez to można ją recyklingować w 100%. To oznacza, że w całości nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania w produkcji innych przedmiotów. Jest to też gadżet biodegradowalny, co oznacza, że przy zaistnieniu odpowiednich warunków jest w stanie się rozłożyć bez większej szkody dla środowiska.

O małym śladzie środowiskowym

Ecoperla Ecobott jest ekologicznym wyborem nie tylko ze względu na to, że jest wykonywana z trzciny cukrowej. Posiada bardzo niski ślad środowiskowy i węglowy. Przede wszystkim trzcina cukrowa w fazie wzrostu pochłania spore ilości dwutlenku węgla z atmosfery. Proces produkcji i utylizacji nie wymagają dużych ilości wody i energii do uzyskania dobrych efektów.

Bezpieczna dla zdrowia

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to też produkt w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Ten aspekt również był niezwykle ważny dla producenta. Z tego właśnie względu warto wspomnieć, ze butelka jest wolna od substancji toksycznych, w tym także BPA, nie powoduje przedostawania się szkodliwych mikroplastików do napojów. Mogą z niej korzystać i mali, i duzi. Butelka nie ma też negatywnego wpływu na napój znajdujący się wewnątrz. To oznacza, że pod wpływem materiału, przenoszony wewnątrz napój nie zmieni smaku, zapachu ani też barwy.

Prosta w czyszczeniu

Ecoperla Ecobott jest butelką bardzo prostą do utrzymania w czystości. Oczywiście, możesz ją myć w zmywarce! Łatwo ją rozkręcić i poskładać poszczególne elementy. Mycie nie sprawi kłopotu, podobnie jak napełnianie. Wszystko dzięki dwóm dzióbkom o różnej wielkości. Do środka można wlać zimne napoje o różnej gęstości. Ecoperla Ecobott może być stosowana także jako shaker. Wszystkie barwniki zastosowane w produkcji również posiadają konieczne atesty zezwalające na kontakt z żywnością.

Przeznaczona na napoje zimne

Co dokładnie możemy zabrać ze sobą w każde miejsce, w które się wybieramy? Wszelkiego rodzaju napoje zimne. Oczywiście butelka została stworzona z myślą o wodzie z kranu i filtrowanej, jednak jeśli tylko mamy ochotę, do środka możemy wlać ulubiony sok owocowy, smoothie, mrożoną herbatę, shake, odżywkę białkową. Jest też miejsce na owoce i kostki lodu! Warto pamiętać, aby unikać wlewania napojów gazowanych oraz gorących, ponieważ mają negatywny wpływ na zielony polietylen i mogą prowadzić do odkształcenia.

Przeczytaj recenzję: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Moc zalet Ecoperla Ecobott

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest lekka i poręczna. Można ją trzymać w torbie, plecaku, miejscu na kubek w samochodzie, na bidon w rowerze. Obecny w zestawie karabińczyk sprawia, że gadżet można też przypiąć na zewnątrz. Jej wybór to po prostu dobry i świadomy wybór. Dzięki Ecoperla Ecobott łatwiej nam będzie zadbać o siebie i środowisko. Do dzieła!