Czy już słyszeliście o nowym urządzeniu od polskiej marki Ecoperla? Do wciąż rozrastającej się rodziny produktów dołącza kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero! Jak działa i czy warto przemyśleć jego zakup?

Czym jest zmiękczacz wody z węglem aktywnym?

Ecoperla Hero stanowi połączenie dwóch różnych metod uzdatniania wody. Z jednej strony jego praca wygląda niemal identycznie jak w tradycyjnych zmiękczaczach wody i polega na redukcji stopnia twardości wody. Z drugiej strony Ecoperla Hero jest w stanie oczyszczać wodę tak samo jak kolumny węglowe. Stąd właśnie mówi się o nim jako o hybrydzie zmiękczacza wody i filtra węglowego.

Jak przebiega filtracja wody w Ecoperla Hero?

W Ecoperla Hero woda filtrowana jest warstwowo na dwóch etapach. Najpierw wpływa na warstwę węgla aktywnego. Tutaj oczyszcza się ją z:

 • Chloru
 • Pochodnych chloru
 • Niektórych metali ciężkich
 • Resztek dezynfekcji
 • Związków organicznych

Typ węgla aktywnego to materiał wytworzony z łupin orzechów kokosowych. Jest on uznawany za jeden z najlepszych dostępnych na rynku z powodu dużej porowatości oraz trwałości.

Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego do oczyszczania wody, ta zyskuje neutralny smak i zapach. Taka woda może być z powodzeniem wykorzystywana do picia, przygotowania napojów, zup i innych ciepłych potraw. Na pewno zasmakuje niejednemu amatorowi wody butelkowanej.

Na drugim etapie woda jest poddawana zmiękczaniu. Cały proces odbywa się za sprawą żywicy jonowymiennej, która zatrzymuje jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za wytrącanie się osadu z wody, a w ich miejsce trafiają neutralne jony sodu.

Użytkowanie miękkiej wody niesie ze sobą całą masę zalet. Te zostały opisane w artykule: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/n/Czy-twarda-woda-jest-grozna/26

Czy komponenty są dobrej jakości?

Komponenty zastosowane w Ecoperla Hero odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Wszystkie są produkowane w fabrykach znanych, renomowanych producentów.

Na przykład monosferyczna żywica jonowymienna to produkt najwyższej klasy, posiadający odpowiednie atesty i certyfikaty. Z kolei kokosowy węgiel aktywny jest impregnowany srebrem, co zabezpiecza go przed rozwojem mikroorganizmów. Jest produkowany we Włoszech.

Co do jakości w tyle nie pozostają również głowica sterująca oraz kabinet. To produkcja amerykańska, którą zajął się Clack. Tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich produkty są znane na całym świecie i w pełni doceniane za niezawodność.

Głowica sterująca Clack

W zmiękczaczu wody z węglem aktywnym głowica sterująca działa objętościowo. Clack wyprodukował ją właśnie z myślą o obudowie Ecoperla Hero, stąd połączenie zaworu bezpośrednio z panelem sterującym. W taki sposób uniknięto możliwości wystąpienia awarii na łączeniu obu elementów.

Panel sterujący jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Wszystkie informacje będą widoczne na wyświetlaczu w języku polskim.

Dużą zaletą Ecoperla Hero jest fakt, że został zaprogramowany już na etapie produkcji. Użytkownik musi wprowadzić jedynie dwie dane, by produkt rozpoczął filtrację wody.

Obudowa zmiękczacza wody z węglem aktywnym

Obudowa Ecoperla Hero jest bardzo wąska. Nie jest to przypadkowe, ponieważ projektantom zależało, aby urządzenie można było bez problemu zainstalować nawet w małych i ciasnych pomieszczeniach.

Materiał, z którego została wykonana obudowa jest dość solidny i wytrzymały na zniszczenia. Cały kabinet został przemyślany w najdrobniejszych detalach. Wszystko, by komfort jego obsługi i montażu był jak największy.

10 lat gwarancji na Ecoperla Hero

Co więcej, nie sposób zapomnieć o bardzo dobrych warunkach gwarancyjnych! Na zmiękczacz wody z węglem aktywnym polskiej marki Ecoperla Hero otrzymamy aż 10 lat gwarancji! To bardzo długi okres, który może stanowić dodatkowy argument.

Czy montaż można przeprowadzić samodzielnie?

Jak najbardziej! Polska marka Ecoperla zachęca nabywców swoich produktów do samodzielnego działania w tym zakresie. W tym celu przygotowuje przejrzyste instrukcje obsługi, które tłumaczą proces instalacji dokładnie krok po kroku. W razie konieczności o pomoc można poprosić dowolnie wybraną firmę serwisową.

Ecoperla Hero powinien zostać zamontowany na wejściu wody do budynku. Proces montażu można sobie ułatwić, stosując węże elastyczne w oplocie metalowym. Należy pamiętać o instalacji filtra mechanicznego przed urządzeniem. To rekomendowana ochrona przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, które mogłyby wywołać awarię.

Czy zmiękczacz wody z węglem aktywnym jest drogi w utrzymaniu?

Przy użytkowaniu Ecoperla Hero nie trzeba obawiać się o wysokie koszty eksploatacyjne. Wręcz przeciwnie – urządzenie pozwoli zaoszczędzić na skutkach użytkowania twardej wody oraz picia wody butelkowanej.

O to, aby eksploatacja była niedroga zadba Ecoperla Perfect System oraz regeneracja z udziałem przepływu przeciwprądowego. To połączenie sprawia, że na regenerację pobierana jest minimalna, potrzebna ilość soli tabletkowanej oraz wody.

Dzięki ustawieniom głowicy sterującej Ecoperla Perfect System urządzenie będzie działało długo, bezawaryjnie, złoże nie ulegnie przedwczesnemu zużyciu.

Czy można go zamontować zamiast kolumny węglowej i zmiękczacza wody?

Zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie można bezpośrednio porównywać ze stacją uzdatniania wody złożoną z oddzielnego zmiękczacza wody i kolumny węglowej. Mimo że działają podobnie, w zasadzie to dwa różne rozwiązania. Należy pamiętać, że cały system ma o wiele więcej złoża i większą powierzchnię filtracyjną.

Ecoperla Hero może stanowić zastępstwo stacji uzdatniania wody złożonej z dwóch urządzeń, jeśli nie ma warunków na montaż dużego rozwiązania.

Za to zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest bardzo wygodną alternatywą zestawów składających się ze zmiękczacza wody i narurowego filtra wypełnionego węglem aktywnym. Jego serwisowanie zajmuje o wiele mniej czasu, nie trzeba poświęcać tyle uwagi, nie trzeba również przeprowadzać wymiany wkładów co 3 miesiące. W dodatku Ecoperla Hero zajmuje mniej przestrzeni.

7 najważniejszych zalet Ecoperla Hero

 1. Bardzo duża ilość złoża – żaden zmiękczacz wody z węglem aktywnym dostępny obecnie na rynku nie jest wyposażony aż w 40 litrów złoża. Taka ilość jest odpowiednia do użytkowania nawet przez 6-cio osobowe gospodarstwo domowe.
 2. Warstwowe ułożenie złóż – żywica jonowymienna nigdy nie ulega zmieszaniu z węglem aktywnym. Dzięki temu urządzenie faktycznie jest w stanie zapewnić miękką i smaczną wodę. Do tego możliwa jest wcześniejsza wymiana węgla aktywnego na nowy
 3. Trwałe komponenty od znanych producentów – wszystkie komponenty tworzące zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero pochodzą od znanych w branży uzdatniania wody producentów. Obudowa i głowica sterująca to dzieło firmy Clack, żywica jonowymienna jest od firmy Lanxess, natomiast kokosowy węgiel aktywny impregnowany srebrem to produkcja włoska
 4. Bezpieczeństwo przed mikroorganizmami – warstwa węgla aktywnego została dodatkowo zaimpregnowana srebrem. To powłoka bakteriostatyczna, na której mikroorganizmy nie mają szans na rozwój i zainfekowanie filtrowanej wody
 5. Do każdego ujęcia wody – Ecoperla Hero jest produktem, który przefiltruje surową wodę niezależnie od ujęcia, z którego będzie dostarczana. Należy jedynie pamiętać, że woda studzienna musi być wolna od przekroczeń manganu i żelaza
 6. Niskie koszty eksploatacji – niskie koszty użytkowania zapewnia Ecoperla Perfect System oraz regeneracja przeciwprądowa
 7. Przygotowanie wody pitnej – dzięki filtracji na węglu aktywnym nie trzeba dokupować dodatkowych filtrów kuchennych, by korzystać ze smacznej wody do picia i przygotowywania napojów na ciepło