W ofercie belgijskiej firmy Cintropur znajduje się wiele filtrów najwyższej jakości. Różnią się one miedzy sobą pod względem zastosowania, a także materiałem wkładu. Wyróżnić można filtry posiadające mechaniczne wkłady Cintropur, a także modele wyposażone we wkład węglowy. W filtrach zasypowych jest nim żywica jonowymienna lub polifosferan zmiękczający. Filtry Cintropur posiadają różne materiały wkładu, dzięki czemu przystosowane są usuwania zanieczyszczeń bardzo różnego typu. 

O właściwościach produktów Cintropur

Węgiel aktywny posiada porowatą powierzchnię, która jest w stanie zapewnić bardzo wydajną wymianę gazową w przepływającej przez niego wodzie. Dzięki temu bardzo skutecznie poprawia jej smak, a także usuwa wyjątkowo nieprzyjemny zapach ozonu lub chloru. Jednocześnie jest w stanie zatrzymać wszystkie rozpuszczające się w wodzie mikrosubstancje organiczne. Natomiast polifosferan bardzo skutecznie działa do temperatury sięgające sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Jest w stanie ograniczyć negatywne skutki obecności osadzającego się kamienia, a także stanowi zabezpieczenie przed rdzą.

Pełna oferta produktów Cintropur znajduje się na stronie https://www.zestudni.pl/cintropur/

Skuteczna filtracja

Siatka polipropylenowa skutecznie usuwa rozmaite zanieczyszczenia mechaniczne, na przykład pod postacią piasku, osadów oraz cząsteczek korozji. Węgiel aktywowany likwiduje szkodliwe metale ciężkie, chlor i jego pochodne oraz związki organiczne, a także znacząco poprawia walory zapachowe i smakowe wody. Dzięki temu można być z powodzeniem stosowana do przygotowania potraw oraz napojów, nie zmieniając ich smaku, zapachu lub konsystencji.

Skuteczne zabezpieczenie instalacji

Żywica kationitowa jest tymczasem przystosowana do usuwania twardości. Jednocześnie bardzo skutecznie zabezpiecza instalację oraz urządzenia przed osadzaniem się szkodliwego kamienia. Podobnie działa również polifosferan, który jest bardzo dobrym zmiękczaczem i stosowany jest w wielu urządzeniach filtrujących.