Filtry Cintropur są najwyższej jakości produktami do domowej i przemysłowej filtracji wody. Urządzenia te umożliwiają filtrację wody wodociągowej, dzięki czemu mogą być stosowane w przemyśle spożywczym.

Filtry Cintropur produkowane są wyłącznie z materiałów syntetycznych o odpowiedniej jakości, dzięki czemu mogą być dopuszczone do kontaktu z wodą pitną. Urządzenia te są stosowane w celach ochronnych jako ochrona maszyn sanitarnych i produkcyjnych. Są z powodzeniem wykorzystywane do przeprowadzania procesów filtracji w sieciach nawadniających, jak również do oczyszczania wody deszczowej i studni w celach komercyjnych.

Cała gama zastosowań

Filtry Cintropur i wkłady Cintropur są powszechnie stosowane w obudowach mieszkaniowych jako doskonała ochrona urządzeń sanitarnych i domowych. Dzięki temu nie grozi im żadne niebezpieczeństwo wynikające ze strony złego uzdatnienia wody, która mogłaby wyrządzić wiele szkód w ich elementach konstrukcyjnych, stopniowo doprowadzając do poważnych awarii oraz uszkodzeń.

Filtry Cintropur są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić odśrodkowy przepływ wody. Zanieczyszczone wirówki penetrują zwartość bezpośrednio do soczewki, a tuleja filtrująca gwarantuje filtrację na precyzyjnie określonym poziomie. Poszczególne filtry Cintropur opierają się na trzech podstawowych rozwiązaniach: filtracji mechanicznej, czyszczeniu węgla aktywnego lub promieniowaniu ultrafioletowym UVC.

Jak są zbudowane filtry Cintropur?

W standardowych urządzeniach filtr Cintropur ma drobny wkład cząstek stałych oraz specjalne kołnierze lub gwintowane połączenia. Dodatkowym atutem jest przejrzysta obudowa i specjalne klucze ułatwiające montaż i demontaż. Filtry Cintropur mają również rury wydechowe o określonej wielkości, które umożliwiają dostosowanie ich do niemal każdego typu instalacji i gwarantują ułatwienie montażu.