W Internecie można znaleźć wiele informacji zarówno o wodzie alkalicznej, jak też wodzie wodorowej. Obie są oceniane przez wiele osób, jako wody o niezwykłych właściwościach, pomocne dla zdrowia, wzmacniające organizm, fantastyczne do picia przy ciężkich schorzeniach. Co warto o nich wiedzieć i którą wybrać?

Woda alkaliczna

Najpopularniejszym sposobem na pozyskanie wody alkalicznej jest elektroliza. Służą temu popularne jonizatory wody. Woda pod wpływem prądu jest rozdzielana na taką o odczynie kwaśnym i zasadowym – ta druga to właśnie woda alkaliczna. Jest jeszcze wiele innych sposobów na jej pozyskanie, ale zazwyczaj te metody sprowadzają się do dodania odpowiednich składników do wody.

Woda alkaliczna ma strukturę inną od surowej wody, dzięki czemu lepiej przyswaja się w organizmie, lepiej go nawadnia, pomaga zapobiegać chorobom, łagodzi bóle głowy, walczy z wolnymi rodnikami

Woda wodorowa

Woda wodorowa to po prostu woda bogata w dużą ilość aktywnego wodoru. Najpopularniejszym sposobem jej pozyskania jest generator wodoru – urządzenie działające na podobnej zasadzie, co jonizator wody. Oprócz tego wodę wodorową można uzyskać dodając do surowej wody czysty magnez.

Woda wodorowa pomaga uzyskać równowagę kwasowo-zasadową, poprawia odporność, sprawia, że mniej się stresujemy, mamy lepsze samopoczucie, wolniej się starzejemy. Wspomaga leczenie ciężkich chorób.

Ecoperla Elixir – rozwiązanie idealne

Wcale nie musisz wybierać, która woda jest lepsza! Polska marka Ecoperla prezentuje rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić i wodę wodorową, i wodę alkaliczną o wysokim pH, a także wodę o wysokiej zawartości magnezu. To ekonomiczny sposób, łatwy w instalacji, niewymagający uwagi użytkownika. Wkład rewitalizujący świetnie dopasuje się do każdego filtra kuchennego, jest częścią systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa.