O wodzie alkalicznej mówi się coraz częściej nie tylko w środowiskach zainteresowanych zdrowiem i naturalnym stylem życia, ale również w popularnej prasie oraz programach telewizyjnych. Nic dziwnego, że tak się dzieje, bowiem ma ona rzeczywiście niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Czym właściwie jest tak zwana woda żywa i co warto o niej wiedzieć?

Wyższe pH

Woda alkaliczna charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ma podwyższoną wartość pH. Niektóre urządzenia i akcesoria, na przykład popularny w ostatnim czasie wkład rewitalizujący polskiej marki Ecoperla Elixir, potrafią podnieść pH nawet do poziomu 9,5.

Dlaczego warto?

Korzyści płynących z picia wody alkalicznej jest właściwie bez liku. Przede wszystkim pomaga ona odkwasić organizm i utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. Oprócz tego ma korzystny wpływ na nastrój i pomaga zwalczać stres. Dzięki niej wzmacnia się odporność, zmniejsza poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru.

Dla kogo?

Woda alkaliczna jest bezpieczna i nadaje się do stosowania przez każdego. Szczególnie powinny pić ją regularnie osoby starsze, dzieci, a także sportowcy i wszyscy ci, którzy lubią zdrowy wysiłek fizyczny. Woda taka jest także świetna w czasie rekonwalescencji poszpitalnej.