Niewiele osób ma świadomość, jak istotna dla dobrego zdrowia człowieka jest picie odpowiedniej ilości dobrej wody. Pochodzenie naszej wody powinniśmy dobierać do potrzeb organizmu, więc jeśli nasza dieta uboga jest w minerały znacznie lepszym rozwiązaniem będzie woda wysoko zmineralizowana. Dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, niemowląt i osób starszych poleca się dobrze oczyszczoną, źródlaną wodę.

Skąd się biorą azotany w wodzie?

Jeśli jesteśmy w trakcie budowy domu i zdecydowaliśmy się na wykonanie studni głębinowej, zamiast przyłączenia wody z wodociągów, a w okolicy znajdują się tereny upraw rolniczych najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia filtrującego wodę, którego głównym celem jest usuwanie azotanów pochodzących z nawozów rolniczych. Takim urządzeniem jest na przykład polecana przez specjalistów stacja polskiej marki – Ecoperla Nitratower.

Niebezpieczeństwo dla zdrowia

Azotany w wodzie są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Z tego względu konieczne jest zatroszczenie się o jej odpowiednie oczyszczenie przed spożyciem. W innym wypadku powstające uszczerbki zdrowotne mogą być naprawdę poważne. Rozpoczynając od problemów z transportem tlenu we krwi, przez utlenianie hemoglobiny i witaminy A, aż po powstawanie nowotworów żołądka i pęcherza.