Węgiel aktywny, który stosowany jest w domowych filtrach przeznaczonych do oczyszczania wody charakteryzuje się doskonałą adsorpcją chloru, efektywnie usuwając zarówno nieprzyjemny zapach chloru, jak i jego specyficzny smak. Czy ten materiał filtracyjny ma jeszcze jakieś zalety?

Gdzie znajdziemy węgiel aktywny?

Doskonałym przykładem domowego filtra do oczyszczania wody pochodzącej z wodociągu bądź własnego ujęcia jest kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower. Nie da się ukryć, że filtry z węglem aktywnym działają niezwykle efektywnie. Kolumny węglowe posiadają bardzo dużo złoża filtracyjnego, przez co woda ma wystarczająco długi kontakt z powierzchnią, by została dokładnie oczyszczona.

Nie tylko do usuwania chloru z wody

Filtry bogate w węgiel aktywny do doskonały sposób na oczyszczanie wody pitnej nie tylko z powszechnie występującej w niej substancji jaką jest chlor, ale również i innego rodzaju zanieczyszczeń, które w dość znaczący sposób obniżają jakość wody.

Podczas procesu adsorpcji usuwana jest cała gama zanieczyszczeń odpowiedzialnych za niekorzystny smak, zapach oraz barwę wody. Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego przywracana jest jej wysoka jakość i walory smakowe. Staje się idealna do picia i codziennego użytku, na przykład podczas kąpieli.

Ecoperla Carbotower jest jedną z najczęściej polecanych kolumn węglowych.

Co więcej, nie sposób zapomnieć o bardzo dobrych warunkach gwarancyjnych! Na kolumnę węglową polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower otrzymamy aż 10 lat gwarancji! To bardzo długi okres, który może stanowić dodatkowy argument.