Kiedy zastanawiamy się nad tym czy kupić zmiękczacz wody, jednym z podstawowych pytań jest to, ile trzeba za taki sprzęt zapłacić?

Ciężko jest powiedzieć, ponieważ zmiękczacze wody występują w naprawdę wielu różnorodnych typach, a ich dobór zależy od twardości wody, jaka płynie z naszych kranów. Wyborem konkretnego urządzenia, jego montażem i programowaniem powinien zająć się specjalista.

Wiele osób czeka na pojawienie się na rynku Ecoperla Slimline – może mieć on wyższą cenę niż tradycyjny zmiękczacz, ale producenci zapewniają o jego 100% skuteczności. Warto przyjrzeć się temu ile będzie nas kosztował zakup i montaż zmiękczacza. Oczywiście warto pochodzić po sklepach, sprawdzić oferty i porównać ceny różnych sprzedawców, tak aby później nie żałować ze przepłaciliśmy. Zmiękczacze mimo swoich małych gabarytów wcale nie należą do produktów najtańszych – małe zmiękczacze o pojemności kilku lub kilkunastu litrów to wydatek około 3000 złotych. Wiadomo, że im większa pojemność i wydajność urządzenia, tym wyższa jest jego cena – za urządzenie dobrej jakości należy zapłacić od 3,5 tysiąca do nawet 5 tysięcy złotych.

Wiele zależy właśnie od stopnia twardości wody, jeśli jest ona stosunkowo niska, można kupić mniej wydajny zmiękczacz. Lepszy sprzęt należy zastosować jednak przy wodzie twardej lub bardzo twardej oraz szczególnie wtedy, gdy mamy duże domy. Wydajniejsze zmiękczacze konieczne są również do celów przemysłowych czy do montażu w restauracjach. Pamiętajmy jednak, że do samej ceny urządzenia trzeba doliczyć również cenę montażu i zaprogramowanie – zwykle kilkaset dodatkowych złotych.

Zmiękczacze wody dobrej jakości można znaleźć na stronie: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69. Dostępne są modele kompaktowe oraz dwuelementowe.