Dbanie o czystość wody, w obecnych czasach, gdy degradacja środowiska naturalnego już nie postępuje, a wręcz „galopuje”, jest zadaniem priorytetowym dla każdego człowieka. Zamiast wrzucać do wody wszystkie odpady zacznijmy segregować śmieci, ponieważ najbardziej na braku wody, ucierpimy my.

Ciągle budowane są nowe oczyszczalnie ścieków, stare są unowocześniane, stosuje się coraz to inne, nowocześniejsze i skuteczniejsze filtry i urządzenia, a mimo to wody wciąż brakuje, jest niedostatecznie oczyszczona, wobec czego istnieje ryzyko zapadnięcia na groźne choroby.

Jaka powinna być woda przeznaczona do picia?

Woda przeznaczona do picia musi być wolna od wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych, więc oprócz filtrów z aktywnego węgla, urządzenia zwanego odżelaziacz wody lub kompleksowego uzdatniacza wody jakim jest stacja wielofunkcyjna, dodatkowo może być użyta lampa bakteriobójcza.

Urządzenie to, montowane jest najczęściej w domach jednorodzinnych, ponieważ lampa ma zbyt ograniczone możliwości działania.

Lampę bakteriobójczą stosuje się najczęściej do gospodarstw domowych, posiadających własne ujęcie wody studziennej, w którym woda może być skażona drobnoustrojami.

Taka lampa, emitująca silne promieniowanie UV, ma zdolność dokładnego zdezynfekowania wody nie zmieniając jej składu chemicznego czy też fizycznego.

Lampa bakteriobójcza jest bardzo wydajna i skutecznie uzdatnia wodę do picia.