Problem twardej wody dotyczy większości polskich domów. Czyszczenie osadu z armatury oraz odkamienianie czajnika elektrycznego stało się naszą codziennością. Jednak wiele szkód, które powoduje twarda woda, jest niewidocznych dla oczu.

Kamień osadza się również na częściach pralek oraz zmywarek, co często powoduje różnego rodzaju awarie. Wymiana uszkodzonych części lub zakup nowego urządzenia wiąże się ze sporym wydatkiem. Zbyt duża twardość wody sprawia też, że pogarsza się kondycja naszej skóry oraz włosów. Przyczyn dopatrujemy się zazwyczaj w zupełnie innych czynnikach, takich jak nieodpowiednie kosmetyki, stres czy brak witamin. Żeby zapobiec negatywnym konsekwencjom twardej wody, warto zamontować w swoim domu urządzenie do jej zmiękczania.

Jaki zmiękczacz wody warto mieć?

Polecanym produktem jest zmiękczacz wody polskiej marki z serii Ecoperla Softower. Nie tylko zapewni optymalną twardość wody, ale też usunie z niej niewielkie stężenia manganu i żelaza. Jest to zmiękczacz wody, który składa się z butli posiadającej złoże filtracyjne, bezawaryjnej głowicy oraz zbiornika na sól, przeznaczoną do regeneracji. Jest on prosty w montażu, a także w eksploatacji. Niezwykle pomocny jest podświetlany, duży wyświetlacz, ułatwiający zmianę ustawień. Ecoperla Softower dostępny jest w 3 rozmiarach.