W branży uzdatniania wody pojawia się coraz więcej informacji dotyczących awarii zmiękczaczy wody WaterMark oraz Denver. Użytkownicy coraz częściej decydują się na złożenie reklamacji.

Sprzedawcy otrzymują coraz więcej informacji od użytkowników o niedoskonałościach zmiękczacza wody Denver oraz zmiękczacza wody WaterMark. Ogromnym problemem, o którym często wspominają Klienci jest brak pobierania solanki na proces regeneracji. Przez to złoże nie regeneruje się prawidłowo, a woda nie jest oczyszczana w sposób optymalny. Ponadto zdarzają się częste wycieki wynikające z nieszczelności poszczególnych elementów. Często zmiękczanie wody nie jest możliwe.

Częstą alternatywą proponowaną przez wielu sprzedawców są produkty nowej marki Ecoperla. Na rynku pojawił się zmiękczacz wody Ecoperla Toro oraz linia zmiękczaczy o różnych wielkościach Ecoperla Slimline. Wszystkie były składane na terenie Europy, posiadają innowacyjne systemy, które sprawiają, że urządzenia działają jeszcze lepiej, a użytkowanie jest niezwykle oszczędne.