Na pewno jednym z większych problemów ludzi korzystających z wody głębinowej jest jej zanieczyszczenie. Praktycznie zawsze woda ze studni głębinowej jest mniej lub bardziej zanieczyszczona. Co zrobić, aby móc z niej spokojnie korzystać?

Skuteczne złoże wielofunkcyjne

Sposobem na zanieczyszczenia zdaje się być złoże wielofunkcyjne będące zdecydowanie najważniejszą częścią stacji uzdatniającej wodę. Za przykład takiej stacji może posłużyć Ecoperla Multicab. Inną opcją jest dwuczęściowa stacja wielofunkcyjna również od polskiej marki z serii Ecoperla Multitower. Wszystkie znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Warto wytłumaczyć, w jaki właściwie sposób działa profesjonalna stacja wielofunkcyjna.

Złoże wielofunkcyjne – serce stacji

Jak już wspomniano, sercem stacji wielofunkcyjnej jest złoże filtracyjne. W przypadku najnowocześniejszych stacji posiada ono wiele warstw. Właśnie dzięki tej mnogości warstw w wodzie przepływającej przez stację nie zachowa się żadne zanieczyszczenie. Pierwsze warstwy najczęściej usuwają te największe zanieczyszczenia, często widziane gołym okiem. Na kolejnych warstwach natomiast zatrzymują się wszystkie mniejsze, zwykle mikroskopijnych rozmiarów zanieczyszczenia. Na samym końcu natomiast dobre złoże wielofunkcyjne zmiękcza wodę, aby nie zostawiała plam na pranych w niej ubraniach.