Jeśli masz w swoim domu problem z twardą wodą, polecamy Ci kupić zmiękczacz wody. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na zmiękczenie wody, szczególnie że urządzenie jest automatycznie programowane i nie wymaga naszej ingerencji.

Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Jeśli szukasz dobrego zmiękczacza wody polskiej marki, pomyśl o Ecoperla Slimline. Zmiękczacze wody są różne, dlatego należy je zawsze dobierać do stopnia twardości wody oraz zużycia wody w naszym domu.

Przeczytaj o zmiękczaczach wody na: https://www.krainawody.pl/blog/news/zmiekczacze-wody-co-mamy-do-wyboru

Zmiękczanie wody w kuchni

Kolejną metodą na zmiękczenie wody jest zakup filtra wykorzystującego proces odwróconej osmozy, jednak należy pamiętać że urządzenie to jest przeznaczone do oczyszczania wody w wybranym punkcie poboru wody. Praktycznie w 100% oczyszcza ono wodę, również ją zmiękczając, jednak należy stosować przy nim sztuczne mineralizowanie wody.

Przy niewielkiej twardości wody

Jeśli woda jest tylko lekko twarda, możesz spróbować również używania filtra dzbankowego, który cechuje się delikatnym działaniem, ale wart jest swojej ceny, stanowiąc alternatywę dla drogich urządzeń montowanych na sieci wodociągowej.

Inne sposoby zmiękczania wody

Jeśli nie masz możliwości lub pieniędzy na to by stosować tego typu metody, możesz zmiękczać wodę doraźnie, choćby poprzez jej przegotowanie. Kolejnym sposobem jest odstawianie wody czerpanej z wodociągu na około 24 godziny. W tym czasie ulotni się z niej znaczna część chloru, a jony wapnia oraz magnezu wytrącą się na dnie – sama woda straci na twardości. Poleca się tak podstępować w szczególności z wodą przeznaczoną do podlewania kwiatów. Zmiękczenie wody do polewania można również uzyskać dodając do niej nico torfu i odstawiając na dobę.