Filtry do wody stały się w ostatnim czasie bardzo popularne ze względu na znaczy wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia. Jak wiadomo woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego tak ważne jest jej spożywanie.

Miejskie sieci wodociągowe niby dostarczają nam czystą wodę, lecz niestety nie jest ona do końca wyczyszczona z zanieczyszczeń i osadów, które mogą zostać usunięte jedynie, gdy zastosujemy filtry mechaniczne. Pozbawiają one naszą wodę drobinek, ale również poprawiają smak wody oraz jej, jakość.

Producent filtrów do wody marki Atlas Filtri jest pionierem na rynku europejskim, ale również światowym. Dzięki wysokiej, jakości świadczonych usług oraz innowacyjnych pomysłów, które wdraża do produkcji filtrów sprawiają, że są one tak pożądane przez konsumentów. Mamy do wyboru wiele rodzajów filtrów a jednym z nich jest seria Hydra, która została wyposażona w specjalną technologię czyszczącą wkładu filtracyjnego. Dokładne opisy tej linii można znaleźć na stronie:  https://www.krainawody.pl/31-filtry-atlas-filtri-hydra. Tam także istnieje możliwość zakupu nie tylko linii Hydra, ale także innych produktów Atlas Filtri.

Podczas regeneracji w filtrze wykorzystywany jest prąd wody bieżącej wsteczny. Jest to ogromna oszczędności czasu, ponieważ nie musimy odkręcać czy zakręcać korpusu oraz zdejmować filtra. Nie tylko jest to oszczędność czasu, ale również pieniędzy, co w obecnych warunkach jest bardzo ważne. Jeżeli chodzi o okres eksploatacji wkładów serii Hydra jest on bardzo długi, więc nie musimy obawiać się o ich częstą wymianę. Oczyszczanie wkładu to proces czasem wymagający poświęcenia więcej czasu niźli byśmy chcieli, ale filtry z serii Hydra posiadają automat płuczący, więc są bezobsługowe.