Kolumny węglowe mogą nie tylko poprawić stan naszego zdrowia, ale również ułatwić codzienne funkcjonowanie. Należy zdawać sobie sprawę, że woda z dużą ilością pestycydów, czy też chloru jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Ponadto jest ona po prostu niesmaczna, co zniechęca do jej spożywania. Kolumna węglowa posiada złoże filtracyjne, które usuwa chlor, metale ciężkie i inne związki organiczne. Za skuteczność uzdatniania wody odpowiada węgiel aktywny.

Kiedy zakup się opłaca?

Inwestycja będzie opłacała nam się wtedy, kiedy mocno odczuwamy problem z zanieczyszczoną wodą. Warto dodać, że słabej jakości woda negatywnie na nas oddziałuje nawet wtedy, jeśli jej nie spożywamy. Używamy jej podczas kąpieli, mycia włosów, czy też przemywania twarzy i rąk. Woda bogata w pestycydy może nasilić trądzik, łupież, a nawet łuszczycę skóry. Często jest również przyczyną różnego typu wysypek. Poznaj bliżej kolumny węglowe na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Jakość czy cena?

Odpowiadając na powyższe pytanie – najważniejsza jest wysoka jakość. Tylko wtedy urządzenie posłuży nam niezawodnie przez długi czas. Dobrą opcją jest kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower, która posiada ręczną głowicę. W dowolnym momencie możemy oczyścić złoże. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, niż w przypadku urządzeń zautomatyzowanych.

Co więcej, nie sposób zapomnieć o bardzo dobrych warunkach gwarancyjnych. Na kolumnę polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower otrzymamy aż 10 lat gwarancji! To bardzo długi okres, który może stanowić dodatkowy argument.