Woda jest źródłem życia. Jest potrzebna każdemu organizmowi, bez niej nie moglibyśmy żyć i funkcjonować. Większość produktów składa się w mniejszym, lub większym stopniu z wody. Z tego też powodu należy szczególnie dbać o jakość wody, którą spożywamy. Woda zdatna do picia jest niezwykle cenna. Analiza wody w specjalnym laboratorium pozwala na wykrycie wszystkich, niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń zarówno metalami ciężkimi, jak i mikroorganizmami. Po badaniu będziemy mieć pewność co do jakości wody, którą pijemy na co dzień i z której korzystamy.

Zanieczyszczenia w wodzie pitnej

W wyniku badania wody można uzyskać wszelkie parametry dotyczące danej próbki. Parametry te muszą odpowiadać tym, które są zapisane w przepisach dotyczących wody zdatnej do picia. Najczęstszymi rodzajami zanieczyszczeń są zanieczyszczenia manganem oraz żelazem. Spotykane są głównie w studniach głębinowych, rzadziej w wodzie z wodociągów. Woda, którą pijemy powinna spełniać wiele kryteriów, dlatego należy ją co jakiś czas sprawdzać. Zanieczyszczenia wody pitnej mogą powodować nieprzyjemne w skutkach konsekwencje. Badanie wody może więc ustrzec nas przed piciem wody skażonej, czy zanieczyszczonej.

Firma Klarsan zajmuje się uzdatnianiem wody oraz jej analizą. Można im oddać próbkę wody, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia się w niej znajdują. Na stronie https://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/ można znaleźć szczegółowe informacje.