Poznaj jeden z najciekawszych produktów z branży uzdatniania wody, który dopiero co pojawił się na rynku. Ecoperla Profine Zero jest świetną propozycją do polskich kuchni niezależnie od ich rozmiaru. W dodatku można zadbać o zdrowe nawyki picia czystej wody u całej naszej rodziny. Dlaczego warto wybrać ten produkt spośród innych obecnych na rynku?

Kilka słów wprowadzenia

Ecoperla Profine Zero to produkt sygnowany przez polską markę Ecoperla. Powstał we Włoszech jako alternatywa standardowych systemów odwróconej osmozy. Projektanci chcieli wyeliminować wszelkie czynniki poprzez działanie których ludzie nie decydują się na zakup systemów odwróconej osmozy. Tym samym sprawili, że urządzenie do działania nie musi być zasilane prądem, nie ma zewnętrznego zbiornika na magazynowanie przefiltrowanej wody, nie ma potrzeby stosowania pomp ciśnieniowych, reduktorów ciśnienia. Wymiana wkładów została znacząco uproszczona, podobnie jak dezynfekcja systemu.

Świetny design

  • Piękna obudowa – wszystkie elementy zostały ukryte w białej, minimalistycznej obudowie wykonanej z bardzo trwałego tworzywa.
  • Niewielki rozmiar – obudowa ma tylko 36x36x15 centymetrów. Trudno spotkać się z innym tak niewielkim produktem, który zajmowałby tak mało miejsca.
  • Łatwość przechowywania – odwróconą osmozę można umieścić w dowolnym położeniu (pionie lub poziomie). Ecoperla Profine Zero nie trzeba montować koniecznie w szafce pod zlewem. Można ją umieścić na przykład w szufladzie
  • Nie tylko woda, ale też niezbędne informacje – Do zestawu został dołączony kranik ze stali nierdzewnej. Posiada on wbudowaną diodę, która zmieni kolor z niebieskiego na czerwony w przypadku całkowitego wyeksploatowania starych wkładów i wystąpienia potrzeby wymiany na nowe.

Zastosowane rozwiązania

  • Podwójna filtracja – Ecoperla Profine Zero działa w oparciu o dwie membrany osmotyczne. Woda przepływa przez nie równolegle. Działają z wydajnością 300 GPD.
  • Nietypowa filtracja końcowa – w filtracji końcowej wykorzystano filtr dwustopniowy. Zawiera on nie tylko blok węglowy, ale też membranę ultrafiltracyjną.
  • Mieszacz – wbudowany mieszacz pozwala na indywidualne dopasowanie ilości naturalnych minerałów znajdujących się w wodzie. Do mineralizacji nie trzeba wykorzystywać żadnych dodatkowych wkładów.
  • Dynamiczny zbiornik ciśnieniowy – to opatentowany element systemu, przez który przepływa przefiltrowana woda. Ma pojemność 3,5 litra. Jest higienicznym rozwiązaniem, ponieważ woda jest często wymieniana.

Montaż, którego można dokonać samodzielnie

Minimalizm podłączenia – aby cieszyć się przefiltrowaną wodą wystarczy podłączyć wejście surowej wody do urządzenia, wyjście przefiltrowanej wody oraz kranik, a także odrzut do kanalizacji

Nie trzeba się przemęczać – przy wymianie wkładów, membran bądź innych komponentów wcale nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia, ponieważ posiada ono zawór zwrotny. Do tego wkłady i membrany działają na specjalny mechanizm (twist). Wystarczy lekko przekręcić, wyjąć i założyć nowy.

Najlepszy wybór do nowoczesnego domu

Ecoperla Profine Zero to produkt polskiej marki, przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy domów wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Zajmuje mało miejsca, dzięki czemu sprawdzi się w bardzo małych kuchniach oraz tych ogromnych. Doskonale dopracowany wygląd sprawia, że wiele osób nie rozpozna w tym produkcie kuchennego filtra wody. Ecoperla Profine Zero został dopracowany w każdym detalu i to właśnie jest najlepszy powód, dla którego warto się zastanowić nad jego zakupem.