Nanofiltracja to technologia membranowa. W zasadach działania oraz ogólnej konstrukcji przypomina odwróconą osmozę. Ma jednak nad nią przewagę, ponieważ może utrzymać twardość wody na odpowiednim poziomie. Potencjalna demineralizacja może bowiem powodować, że woda będzie zbyt korozyjna w stosunku do materiału rurociągu dystrybucyjnego. W ten sposób membrana nanofiltracyjna służy jako ochrona jonizatorów wody.

Co to znaczy dobry system nanofiltracyjny?

Na miano jednego z najlepszych systemów nanofiltracyjnych zasługuje system polskiej marki Ecoperla Nano. Bardzo dobrze sprawdza się przed jonizatorami wody, redukuje twardość wody oraz zasolenia nawet o połowę, a także może być stosowana jako alternatywa dla odwróconej osmozy. Stosowanie systemu Ecoperla Nano nie wymaga powtórnej mineralizacji wody i znacząco zwiększa oszczędność, ponieważ odrzut do kanalizacji jest bardzo niski. Kompaktowy stelaż posiada uchylone klosze, co znacznie ułatwia wymianę wkładu.

Ochrona przed awarią

Nie bez powodu system Ecoperla Nano jest liderem na rynku nanofiltracyjnym. Urządzenie nie potrzebuje zasilania prądem elektrycznym, a także zabezpiecza przed prawdopodobieństwem zalania. Wykrycie jakiegokolwiek wycieku wody wiąże się z natychmiastowym rozprężeniem się najważniejszego elementu oraz zamknięciem dopływu wody do systemu.