Każdy z nas wielokrotnie się frustrował, gdy nalewając sobie wodę z kranu obserwował jak w szklance pojawia się kamień oraz mnóstwo zanieczyszczeń. Niestety, ale herbata przygotowywana z wody z kranu nigdy nie smakuje dobrze. Obecnie, bez filtrowania wody nie sposób napić się dobrej herbaty, w której nie powstają osady.

Jak filtrować wodę?

Wodę można przefiltrować na różne sposoby. Generalnie, wydaje się, że najbardziej godna polecenia jest nowoczesna metoda filtracji, jaką jest odwrócona osmoza. Polega ona na tym, że wodę pod ciśnieniem przepuszcza się przez specjalny filtr membranowy. Filtr ten zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, natomiast przepuszcza wodę. Dzięki tej metodzie uzyskujemy nie tylko zdrową, ale co równie ważne, pyszną wodę.

Odwrócona osmoza jest skuteczna, jednak zwykle, przed jej przeprowadzeniem należy już nieco oczyścić wodę. Co prawda, odwrócona osmoza jest w stanie poradzić sobie z każdym zanieczyszczeniem, to lepiej wykonać wstępne czyszczenie. Chodzi o to, że zanieczyszczenia o dużych gabarytach sprawiają, że membrana, która w odwróconej osmozie jest niezbędna, bardzo szybko ulega zniszczeniu. Dużych zanieczyszczeń można pozbyć się na przykład dzięki aktywnemu węglowi.