Czy oczyszczasz wodę w swoim domu? Wielu Polaków nie jest przekonanych do tego, aby oczyszczać wodę w warunkach domowych. Zazwyczaj zakładamy, że woda z naszego kranu jest już przystosowana do spożywania, ponieważ w innym wypadku nie zostałaby dopuszczona do użycia. Tak z pewnością jest, jednak filtry do wody pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem.

Drobinki piasku, muł, rdza, a także wszelkiego rodzaju zawiesiny i osady będą już przeszłością. W trakcie stosowania filtrów zapewne zauważysz różnicę w barwie, zapachu i smaku wody. Dzięki temu z przyjemnością zjesz potrawy przygotowane w domu.

Działające najszybciej filtry mechaniczne stosowane są na początku instalacji. Jest to ważne, ponieważ już we wczesnym etapie woda jest oczyszczana, a dzięki temu mamy możliwość zamontowania również innych uzdatniaczy wody, na dalszej części instalacji wodnej, na przykład odżelaziaczy.

Poszukiwania odpowiedniego filtra na pewno nie są łatwe, ale polecany coraz częściej jest Cintropur. Urządzenie to posiada wirówkę, która w łatwy sposób usuwa nieczystości z wody. Te lądują na dnie przezroczystego klosza. Rękaw filtrujący, który zapewnia filtrację końcową może być ustawiony w taki sposób, by wybierał wskazaną przez nas dokładność oczyszczania. Dzięki korkowi spustowemu raz na jakiś czas możemy przeczyszczać filtr z większych zanieczyszczeń, aby jak najlepiej zadbać o nasz sprzęt. Przy głowicy znajdziemy odpowietrznik, który pomoże nam odpowietrzyć filtr po wymianie wkładu. Dokładne informacje na temat filtrów narurowych tego producenta dostępne są na stronie https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Filtry-Cintropur/19. To proste i niedrogie rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wody dobrej jakości.