Proces filtracji wody do użytku codziennego powinien odbywać się w każdym budynku – zarówno w domach, jak i miejscach użyteczności publicznej. Woda pozostaje bowiem wypełniona rozmaitymi zanieczyszczeniami, które powinny zostać usunięte. W tym celu stosowane są filtry Big Blue, które zapewniają czystość i wysoką jakość wody po filtracji. Wydaje się więc, że warto bliżej zapoznać się z ofertą tych filtrów do wody.

Wkłady Big Blue – różnorodne rodzaje

Istnieje kilka podstawowych rodzajów wkładów do filtrów wodnych Big Blue – wśród nich najpopularniejsze wydają się wkłady mechaniczne: harmonijkowe, piankowe oraz sznurkowe. Ich unikalna konstrukcja zapewnia wysoką skuteczność procesu filtracji, co korzystnie wpływa na wartościowość uzyskiwanej wody.

Ponadto istnieją filtry, które projektowane są w celu pełnienia wyspecjalizowanych funkcji – odżelaziające oraz zmiękczające wodę, sprawdzają się w konkretnych przypadkach, gdzie woda cechuje się wysoką zawartością żelaza i twardością.

Producenci filtrów Big Blue

W sklepach najczęściej dostępne i najbardziej popularne są filtry Big Blue produkowane przez firmę Aquafilter. Warto jednak zwrócić uwagę na filtry Atlas Filtri Big, które stanowią nieco nowszy model omawianych filtrów.