Zakup warzyw i owoców niskiej jakości często wprawia nas w gniew. Zależy nam by zdrowo się odżywiać i kupować produkty pełnowartościowe. Niestety nie przywiązujemy tak samo dużej wagi do wyboru odpowiedniej wody. Mało kto z nas jest świadom, że wchłanialność wody zależy od jej jonizacji i ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Woda alkaliczna może zdecydowanie poprawić samopoczucie oraz sprawić, że poczujemy się zdecydowanie lepiej. Stąd też jej druga nazwa – ”żywa woda”. Jej cechą charakterystyczną jest dość wysoki współczynnik pH, co ma duży wpływ na budowanie równowagi kwasowo-zasadowej.

Nie każdy jednak wie, skąd pozyskiwać wodę alkaliczną. Teoretycznie można ją kupić w dobrych sklepach, jednak nie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej postawić na jonizatory wody, które wykorzystują proces elektrolizy.

Dobre jonizatory wody to takie, które są naprawdę trwałe. Podczas elektrolizy woda rozdzielana jest na kwaśną oraz alkaliczną, dzięki czemu nic się nie marnuje. Woda alkaliczna może być śmiało wypijana, natomiast wodę kwaśną można wykorzystywać w gospodarstwie. Warto jednak pamiętać, że najlepsze właściwości ma świeżo zjonizowana żywa woda.

Ciekawą propozycją jest też system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa ze specjalnym wkładem rewitalizującym wodę Ecoperla Elixir. Dzięki niemu można uzyskać wodę najwyższej jakości o wysokim, zasadowym pH nawet o wartości 9,5.

Więcej informacji o właściwościach wody alkalicznej można znaleźć na http://www.vitalogy.pl/zdrowy-styl-zycia,zdrowe-odzywianie,1463,zakwaszenie-organizmu-jak-sie-przed-nim-skutecznie-ochronic.htm