Azotany to substancje, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka, negatywnie wpływają na układ krwionośny, ale także wypłukują z organizmu witaminy, między innymi witaminę A. Dlaczego jest to tak niebezpieczne?

Jaki wpływ na zdrowie ma witamina A?

Rolą tej witaminy jest na przykład synteza białek. Jest również ważna ze względu na metabolizm hormonów steroidowych. Poza tym, ma wpływ na dobre widzenie. Jej niedobór może mieć też konsekwencje w postaci zmniejszonej odporności na infekcje. Niedobór witaminy A objawia się problemami ze skórą, włosami oraz paznokciami. Skóra może stać się bardzo szorstka, zwłaszcza na kolanach i łokciach. Możliwe jest także pojawienie się suchej rogówki i spojówki.

Sprawdź, czy problem dotyczy Twojej wody

Jak widać, witamina A jest bardzo ważna dla ludzkiego organizmu. Zanieczyszczona azotanami woda ze studni głębinowej może znacząco obniżyć jej poziom, którego nie da się uzupełnić samą dietą. Warto więc zadbać o sprawdzenie, czy problem dotyczy naszej wody. Jeśli tak, świetnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest stacja polskiej marki z serii Ecoperla Nitratower ( szczegóły na https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html ), która uzdatnia wodę. Pozbawia ją azotanów i siarczanów. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie konsekwencji w postaci niedoborów witaminy A.