Ze względu na to, że odwrócona osmoza stała się w ostatnim czasie dość gorącym tematem, pojawiło się wiele różnych pytań dotyczących tej kwestii. Jednym z nich jest: Czym różni się woda z odwróconej osmozo od wody butelkowanej? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest prosta i bardzo jednoznaczna.

Tania i smaczna woda do picia

Woda butelkowana jest wodą, która została uzyskana właśnie dzięki metodzie odwróconej osmozy. Większość producentów wód w butelkach PET decyduje się właśnie na tę metodę ze względu na to, że jest ona niezwykle dokładna. Odwrócona osmoza działa tak, że oczyszcza wodę nawet z najmniejszych szkodliwych cząstek. Dzięki tej metodzie tańsza woda do picia jest w zasięgu ręki każdego konsumenta.

Woda bez bakterii, wirusów i chloru

W dodatku smaczna woda z odwróconej osmozy jest czymś naturalnym – zarówno jeśli chodzi o wody butelkowane, jak i filtry odwróconej osmozy stosowane w gospodarstwach domowych. W dodatku metoda ta jest jednym ze sposobów wskazujących na to, że troska o środowisko jest dla właściciela tego filtra czymś naprawdę ważnym. Filtry odwróconej osmozy pozbawiają wodę szkodliwych cząsteczek, a także nieprzyjemnego zapachu, dzięki czemu mamy do dyspozycji naprawdę czystą wodę. Ta metoda jest niezwykle skuteczna i warto z niej korzystać.