Każdy, kto decyduje się na zakup zmiękczacza wody lub innego urządzenia filtracyjnego powinien wziąć pod uwagę, że filtry do wody nie zawsze będą działały tak samo wydajnie. Wpływają na to zanieczyszczenia przedostające się do wnętrza. Mogą prowadzić do spadków wydajności, a nawet skażenia bakteryjnego i problemów ze zdrowiem. Polska marka Ecoperla pokazała dwa rozwiązania zapobiegające takiemu stanowi.

Początek września zwiastował premierę cieszącą się sporym zainteresowaniem w branży uzdatniania wody. Polska marka Ecoperla zaskoczyła wszystkich tym razem pokazując nie rozwiązania do filtracji wody lecz preparaty, dzięki którym można z powodzeniem zadbać o stan urządzeń.

Preparat dedykowany zmiękczaczom wody

Premiera objęła dwa produkty. Pierwszy z nich jest dedykowany tylko i wyłącznie zmiękczaczom wody. To granulat Ecoperla Antidotum.

Preparat służy do usuwania metali ciężkich z żywicy jonowymiennej. Żelazo, mangan oraz podobne substancje mogą stanowić nie lada problem podczas eksploatacji zmiękczacza wody. Na złoże trafiają podczas filtracji wody surowej i są na niej zatrzymywane. Dzięki temu użytkownicy ostatecznie otrzymują zmiękczoną wodę o niższej zawartości metali ciężkich.

Kłopot stanowi fakt, że metale ciężkie nie są usuwane ze złoża na drodze regeneracji. Zaczynają zalegać na żywicy. Im jest ich więcej, tym bardziej ją zalepiają pozbawiając jednocześnie zdolności jonowymiennych.

Żywica przez to wymaga częstszej wymiany na nową, a to się wiąże z wysokimi kosztami.

Ecoperla Antidotum powstał właśnie po to, aby temu zapobiegać. Po aplikacji trafia na złoże filtracyjne, skąd likwiduje żelazo, mangan i pokrewne zanieczyszczenia. Wszystkie trafiają do kanalizacji, a złoże jest czyste i może prawidłowo zmiękczać wodę.

Kompleksowe oczyszczanie urządzeń filtracyjnych

Drugi premierowy produkt to Ecoperla Antibacter. Jest to płyn dezynfekujący, który ochrania i oczyszcza wnętrze wszystkich typów urządzeń filtracyjnych. Jest w stanie poradzić sobie z niewielkim skażeniem, jednak przy długotrwałych problemach i dużej ilości bakterii najlepiej skontaktować się z ekspertem w celu doboru mocnych środków dezynfekujących.

Ecoperla Antibacter jest polecany do zastosowania przy okresowym serwisie zmiękczaczy wody oraz systemów odwróconej osmozy. Oprócz tego doskonale sprawdzi się do oczyszczenia stacji, jeśli doszło do skażenia oraz w momencie, kiedy na nowo chcemy zacząć korzystać z urządzenia filtrującego wodę, które od jakiegoś czasu stało nieczynne.

Dozowanie jest bardzo proste i higieniczne. W większości przypadków należy wlać całą zawartość buteleczki do środka urządzenia. Szczegółowych instrukcji należy poszukiwać w wytycznych producenta urządzenia filtracyjnego.

Pielęgnacja filtra wody nigdy nie była tak prosta!

Z nowościami od polskiej marki Ecoperla każdy bez trudu i poświęcania dużych ilości czasu będzie mógł zadbać o swój filtr wody, a tym samym wiele zyskać. Przede wszystkim możemy wydłużyć okres bezawaryjnej eksploatacji, zaoszczędzić na wymianie złoże i uchronić swoje zdrowie. Oprócz tego stosując preparaty regularnie, mamy całkowitą pewność, że woda, z której korzystamy jest bezpieczna, a filtracja zachowuje najwyższe standardy higieny.