Nie da się ukryć, że chlorowanie studni stanowi jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na to, aby woda w naszej studni została odpowiednio oczyszczona z bytujących w niej zanieczyszczeń.

Woda ze studni potrafi być pełna zanieczyszczeń, szczególnie jeśli chodzi o te płytkie studnie (w przypadku tych głębinowych sprawa przedstawia się nieco inaczej).

Chlorowanie można przeprowadzić samodzielnie, wykorzystując odpowiednie substancje i procedury bądź jeśli istnieje taka potrzeba, zadanie to zlecić bardziej wykwalifikowanej firmie.

Choć chlorowanie usuwa z pewnością wiele zanieczyszczeń i bakterii, to jednak pozostawia po sobie specyficzny zapach i smak wody. Dlatego też jak się okazuje, do uzdatniania wody znacznie lepsza będzie stacja wielofunkcyjna np. polskiej marki z serii Ecoperla Multitower.

Co warto wiedzieć na temat stacji wielofunkcyjnej?

Choć urządzenie jest nieco droższe niż chlorowanie studni, to jednak jego działanie jest kompleksowe, więc w perspektywie czasu może się okazać rozwiązaniem znacznie efektywniejszym i korzystniejszym.

Stacja wielofunkcyjna usuwa zanieczyszczenia, zmiękcza wodę oraz pozwala na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu (czego niestety nie można powiedzieć o metodzie chlorowania, która sama w sobie pozostawia nieprzyjemny zapach chloru, trudny do usunięcia)