Każdy, kto choć raz zetknął się z naprawdę zażelazioną i zamanganioną wodą ten wie, jak bardzo dotkliwym to potrafi być problemem. Czasem zdarza się, że zanieczyszczeń nie widać na pierwszy rzut oka, a po odstaniu woda staje się brązowa i pełna zawiesiny. Na szczęście teraz pojawił się Ecoperla Oxytower – nowy sposób odżelaziania i odmanganiania od polskiej marki. Czym się różni od klasycznych rozwiązań?

Ecoperla Oxytower to nowy produkt w ofercie polskiej marki Ecoperla. Tym razem jest to urządzenie skierowane do osób borykających się z problemem wysokiego stężenia żelaza i manganu w wodzie przy własnym ujęciu.

Do kogo dokładnie jest skierowany Ecoperla Oxytower?

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Oxytower jest produktem, który cały proces przeprowadza wewnątrz swojej butli ciśnieniowej. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca, toteż idealnie sprawdzi się w gospodarstwach domowych, które nie dysponują dużą ilością wolnej przestrzeni na montaż urządzeń filtracyjnych.

Przy wyborze odżelaziacza i odmanganiacza dość dużą przeszkodę może stanowić rodzaj zbiornika hydroforowego. Nie każde z urządzeń da się zainstalować przy zbiorniku ciśnieniowym z membraną. To często stanowi kłopot. Na szczęście nie w przypadku Ecoperla Oxytower. Jest to urządzenie, które bez problemu pracuje z hydroforem przeponowym.

Ecoperla Oxytower może stanowić dobrą alternatywę dla stacji wielofunkcyjnych. Przy niewielkich przekroczeniach żelaza i manganu działy techniczne często proponują uzdatnianie na złożach multifunkcyjnych regenerowanych solą tabletkowaną. W niektórych przypadkach problemem może być jednak fakt, że oprócz żelaza, manganu redukowany jest również stopień twardości. Nie każdy sobie tego życzy.

Co warto wiedzieć o Ecoperla Oxytower?

Nowość od polskiej marki Ecoperla jest produkowana na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Każdy element został bardzo dokładnie przemyślany i precyzyjnie skonstruowany. Jego atutem jest to, że usuwa aż trzy zanieczyszczenia jednocześnie. Oprócz żelaza i manganu dobrze radzi sobie również z siarkowodorem.

Ecoperla Oxytower do odżelaziania i odmanganiania wykorzystuje metodę opartą o wstępne napowietrzanie oraz złoże katalityczne. Oto jego najważniejsze cechy konstrukcyjne:

Poduszka sprężonego powietrza

Ecoperla Oxytower do działania nie potrzebuje ani hydroforu ocynkowanego, ani zwężki napowietrzającej, a pomimo to przeprowadza natlenianie wody. Jest to możliwe za sprawą poduszki sprężonego powietrza umieszczonej wewnątrz butli ciśnieniowej, zaraz za głowicą sterującą.

Komora jest wypełniona sprężonym powietrzem. To pierwszy etap, na który natrafia surowa woda, wpływając do wnętrza urządzenia. Tutaj jest wzbogacana w tlen, a następnie przepływa na złoże filtracyjne.

W komorze sprężonego powietrza dochodzi do usuwania siarkowodoru. Pod wpływem tlenu jest on przekształcany w nierozpuszczalne związki siarki. Te następnie są odfiltrowywane na złożu.

Wysokiej jakości złoże filtracyjne

Po napowietrzaniu woda trafia na 75 litrów wysokiej jakości złoża filtracyjnego. W odżelaziaczu i odmanganiaczu Ecoperla Oxytower wykorzystano doceniany na całym świecie Birm – trwały materiał katalityczny, który podczas filtracji nie ulega rozpuszczeniu.

Złoże filtracyjne przyspiesza reakcję między tlenem, a związkami żelaza i manganu. Dzięki temu dochodzi do przemiany z formy rozpuszczonej do formy nierozpuszczalnej, którą bardzo łatwo usunąć z wody.

W rezultacie użytkownik otrzymuje dobrze oczyszczoną wodę, z której nie wytrąca się osad, ma odpowiedni smak i zapach.

Po jakimś czasie na złożu zbiera się dość sporo zanieczyszczeń, dlatego jest ono oczyszczane za sprawą regeneracji. Złoże Birm nie potrzebuje do tego procesu zastosowania żadnej chemii.

Głowica sterująca Clack

Całym procesem odżelaziania, odmanganiania i regeneracji steruje głowica. Za projekt i wykonanie tego komponentu odpowiada amerykański lider w branży uzdatniania wody – firma Clack.

Głowica sterująca jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Najważniejsze informacje wyświetlają się na podświetlanym ekranie. Zawór można serwisować w razie zaistnienia takiej potrzeby. Istnieje możliwość wyświetlenia historii i diagnostyki pracy zaworu sterującego.

Ecoperla Smart System

Odżelaziacze i odmanganacze z komorą sprężonego powietrza są uznawane za bardzo ekonomiczne i wymagające minimum uwagi. Ecoperla Oxytower można uznać za jeden z najtańszych w utrzymaniu. Dzieje się tak, ponieważ posiada Ecoperla Smart System – system ustawień głowicy sterującej, dzięki któremu na regenerację pobierane są minimalne potrzebne ilości wody, a złoże nie ulega przedwczesnemu zużyciu.

10 lat gwarancji

Co więcej, nie sposób zapomnieć o bardzo dobrych warunkach gwarancyjnych! Na stację Ecoperla Oxytower otrzymamy aż 10 lat gwarancji! To bardzo długi okres, który może stanowić dodatkowy argument.

Pozbądź się przekroczeń w mgnieniu oka

Odżelaziacze i odmanganiacze z komorą sprężonego powietrza nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Nie sprawdzą się przy dużych przekroczeniach, ani przy wysokim zapotrzebowaniu na wodę. Jeśli jednak przekroczenie żelaza nie jest wyższe niż 2 mg Fe/l, a manganu 0,2 mg/l, z kolei odczyn pH ma minimalnie 7,5, to Ecoperla Oxytower będzie wystarczający i optymalnie poradzi sobie z problemami.